Kõik Minu Eesti mõttetalgutele!

Kutsun üles osalema 1.mail toimuvatel Minu Eesti mõttetalgutel, et head mõtted ja energia saaks valla päästetud ning Eesti muutuks paremaks.

Eelmise aasta kevadel kogunesid kümned tuhanded inimesed üheskoos Eestimaad prügist puhtaks koristama. Tulemus ületas kõik ootused. Kogutud prügitonne oli tuhandeid, sellest tähtsaimgi oli aga teadmine, et kodanikualgatuse korras on võimalik suuri asju ära teha. Augustis tundis terve lauluväljakutäis inimesi öölaulupeol Märkamise Aeg joovastavat eestlaseks olemise tunnet nagu kakskümmend aastat tagasi, kui valisime taas vabaduse tee.
 
Need näited tõestavad, et iga Eesti inimese sees on endiselt olemas vedru, mille energia ootab vallandamist. Üheskoos vallandunud energiaga võib ära teha suuri asju. Tänavu kevadel tulevad samamoodi kodanikualgatuse korras kokku inimesed, kes soovitavad arutada, millist riiki me tahame. Pole sobivamat aega, mil nõnda ühiselt kokku tulla ja Eesti tuleviku üle aru pidada. Kindlasti lisab hulk inimesi, kes seni riigiasjade kohta arvamust öelnud vaid valimistel, just selle aasta mais Eesti tuleviku ehitamisele oma mõtete ja tegude energia.
 
Liitusin Minu Eesti mõttekojaga jaanuaris ja kutsun kõiki selle algatusega kaasa lööma. Reformierakonnal on alati olnud häid ideid Eesti elu edendamiseks. Hulk nendest: üksikisiku tulumaksu alandamine, vanemahüvitis, ettevõtete investeeringute vabastamine tulumaksust, on juba ellu viidud ja andnud tõuke Eesti riigi kiirele arengule ja inimeste elujärje paranemisele.
Viimase mõne kuu jooksul oleme välja tulnud terve rea ettepanekutega, mis elluviimisel Eesti majandusele uue hoo andma peaksid. Ärme siis hoiame küünalt vaka all vaid lähme ja tutvustame ning selgitame omi mõtteid. Selgitame sedagi, et energia jäävuse seadus kehtib nii majanduses kui riigiasjades ja need, kes seda ei tunnista, äparduvad enne, kui alata jõuavad.
 
Tänane Riigikohtu esimees Märt Rask ütles kaheksa aastat tagasi toimunud õiguskonverentsil, et Eestis pole kunagi võimalik edukalt luua vaid käskudel ja keeldudel põhinevat  ühiskonnamudelit. Eesti ülesehitamine saab toimuda kokkulepetel ja ühisel arusaamisel, millist riiki me tahame. Ja kui kokkulepe on saavutatud, siis peavad kõik kaasa lööma, keegi ei tohiks jääda kõrvale. Eesti vajab tarku, energilisi ja teotahtelisi inimesi.
 
Poliitiku töös on otsustamist vaid viis protsenti. Ülejäänud 95 protsenti tuleb kulutada otsuste selgitamisele. Meie pole otsustamist kunagi peljanud, selgitamist samuti mitte. Teame väga hästi, et parimad ideed ei karda kriitikat. Vastupidi – just aruteludes selgub, et nad on parimad.
 
Parima võimaluse 1.mai mõttetalgutel kaasalöömiseks leiad kodulehelt www.minueesti.ee
 
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga