Koalitsioon on sündinud

Reformierakonna volikogu laupäeval ja IRL-i volikogu pühapäeval on koalitsioonilepingu heaks kiitnud ja seega võib uue koalitsiooni sündinuks lugeda. Ka võtmepositsioonid on suuresti paigas. Mõni sõna veel ka poliitikute valimistejärgsest käitumisest.

Reformierakonna volikogu kogunes laupäeval Tallinnas. Lühike ülevaade toimunud valimistest ehk veelkord Reformierakonna valimisvõidu analüüs tuli volikogul erakonna peasekretär Kristen Michali suust. Volikogu esimees Rain Rosimannus tutvustas koalitsioonilepingut, nii eelarvelist raamistikku kui tekstiosa.  Erakonna esimees Andrus Ansip tegi sissejuhatuse volikogule, tänas hea valimistulemuse eest, põhjendas Euroopa Stabiliseerimismehanismi (ESM) ja selgitas ministrite valikut. Kahe tunniga olid ametlikud jutud räägitud ning saime vabamas vormis jätkata õhtusöögilaua taga restoranis ja pärast järvakad veel eraldi.

Täna toimunud IRL-i volikogu otsustas samuti koalitsioonileppe heaks kiita. Ministrite kandidaatide muudatustest olid suhteliselt oodatud Laari valitsusse tulek ja Lukase väljajäämine. Arvestades Pomeratsi ministriks saamist (hääletust fraktsioonis) ei olnud midagi üllatavat selleski, et ta nüüd jälle Riigikogus jätkama peab. Vaher oli juba siis valmis siseministriks hakkama, veel rohkem nüüd.

IRL jättis muidugi pool rehkendust tegemata ehk avalikustamata. Tervikpildi saab kokku ikkagi siis, kui on teada ka positsioonide jaotus Riigikogus. Kui just ei ole plaanis ära oodata ministrite asendusliikmeid, aga see saab juhtuma alles peale valitsuse uuesti ametisse kinnitamist. Muudetud seaduse kohaselt on tagasiastunud valitsuse ministrid kuni uue valitsuse moodustamiseni korraga nii Riigikogu liikmed kui valitsuse liikmed. Riigikogu komisjonide esimehed, aseesimehed aga valitakse ära esimesel koosolekul juba neljandal aprillil. Uue valitsuse kinnitab Riigikogu aga ilmselt kolmapäeval, 6.aprillil.

Reformierakonna poolt vaadatuna on pilt selge, saadikud on komisjonidesse ära jagatud ning juhatuse tasemel on juhtkonna kandidaadid otsustatud. Mina keskendun uues koosseisus keskkonna teemadele ehk asun tööle keskkonnakomisjonis.

LC Paide Bastion, Paide Z klubi korraldasid järjekorras XV heategevusürituse-kontserdi “Lapse kasvamise lugu” pühapäeval, 27.märtsil Paide Kultuurikeskuses. Seekord korjati raha Paide Gümnaasiumile muusikariistade (Orffi instrumentaarium) soetamiseks. Kahetunnise kontserdi jooksul esitasid Paide linna laste-ja noortekollektiivid 25 meeleolukat laulu või tantsu. Tublid juhendajad olid teinud head tööd ja saalitäis publikut nautis laste ja noorte esinemist. 

Iga külastaja oli ostnud erineva maksumusega toetuspileti ning eraldi olid korraldajad raha küsinud ka kõigilt Järva-ja Viljandimaal kandideerinud Riigikogu liikmetelt. Kahetsusväärne, et peale minu ei soostunud keegi heategevuseks raha andma.

Lõviklubi mehed olid õigustatult pahased – “valimised läbi ja kas nüüd on valijad unustatud?!” Järva-ja Viljandimaalt ei saanud valijate hääli ju ainult Reformierakond vaid ka sotsid, IRL ja Kesk. Teiste eest ei tea ega taha öelda, aga minu (tegelikult isegi mitte ainult minu, sest otsustasime toetuse pereringis) ehk siis meie jaoks on tähtis toetada Järvamaad, eelkõige lastele ja noortele suunatud tegevusi. Oleme seda teinud enne valimisi ja teeme ka edaspidi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga