Koalitsioon koos, pea-aegu

Tundub, et vaidlused on enam-jaolt vaieldud ning "kolmeviljapuder" ehk siis kolme erakonna loodud koalitsioon sündimas. Rohelised on lõplikult välja jäämas, olles ise eemalejäämise väga kergeks teinud. Läbirääkimiste käigus teatasid, et kui nad ei saa kas majandus või keskonnaministri portfelli, siis nad koalitsiooni ei tule. Samuti jätsid rohelised valitsusliidu leppe teksti oma erakonna heakskiiduta. Tuleb öelda, et rohelised on ikka tõesti rohelised. Igas mõttes, sealhulgas ka läbirääkimistel.

Reformierakonna juhatus kinnitas täna meie ministrikandidaadid ja need on järgmised: Peaminister Andrus Ansip, välisminister Urmas Paet, justiitsminister Rein Lang, kultuuriminister Laine Jänes, keskkonnaminister Jaanus Tamkivi ja sotsiaalminister Maret Maripuu. Samuti rääkisime läbi Riigikogus täitmisele kuuluvad kohad, aga neist täpsemalt juba uuel nädalal, kui Riigikogu koguneb.

Tänaõhtusel kohtumisel peaks valitsusliidu lepe saama viseeritud ning pidulik allkirjastamine toimuma 2.aprillil, uue Riigikogu koosseisu kokkutulemise päeval. Uue valitsuse moodustumine toob suure tõenäosusega muutusi ka Järvamaa esinduses parlamendis. Nimelt on Seedril lootus saada põllumajandusministriks ja siis saab parlamenti Oraste. See samm toob omakorda kaasa mitmeid muutusi Paide linnas. Aga ootame ära. IRL-i vastavad otsused sünnivad homme-ülehomme.

Mul on hea meel, et ministrikohtadega nii läks. Mitmed Järvamaa inimesed jõudsid peale valimisi ja meedia spekulatsioone minu ministriks saamise kohta juba mulle muret avaldada. Kes siis meie eest edaspidi seisab ja meie asja ajab? Ega siis minister ei jõua kohalike asjadega kursis olla ja inimeste murede lahendamisel abiks olla. Riigikogus on võimalusi laiemalt ning aegagi rohkem. Lohutasin inimesi peale valimisi, et loodame siiski parimat. Ja nii läkski. Nüüd saab takistusteta edasi ajada Järvamaa asju, näiteks Koigi-Päinurme tee kordategemist ja Türi Kolledži arengu jätkamist. Samuti tagant tõugata Paide arengut.

Tõnis Kõiv

Postitatud 28.märts 2007

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga