Kevad algas Türil

Reedel, 20.märtsil kell 13.43 algas kevad. Kevadpealinna Türile oli kokku tulnud hulk rahvast,

linna-ja vallakodanikke, külalisi ja asjamehi ning mutukaid. Pildil laulavad herilased:

Koos kevadega tuli talvepalaka alt välja ka murumoor:

Nüüd jääb üle vaid lume sulamist oodata.

 

Lisaks rõõmurohkele kevadel tulekule sisaldas reedene päev veel mitmeid arutelusid Järvamaa investeerimisvajaduste üle kultuuri, meditsiini ja keskkonna valdkonda. Täpsemalt kuuleb neist projektidest kindlasti juba lähiajal.
 
Iga eurorahast tuleva investeeringu puhul on oluline suutlikkus katta omaosalus. Nii mitmelgi Järvamaa omavalitsusel on sellega juba täna probleeme. Mõni on juba otsustanudki, et jätab kohalike omavalitsuste investeeringute toetusprogrammist (KOIT) toetuse taotlemata, sest isegi 15 % omaosalus käib üle jõu. 
 
Praegused majanduslikult rasked ajad toovad halastamatult välja viimasel kolmel aastal aetud kohaliku eelarvepoliitika õigsuse. Kus omavalitsuses vähendatakse palku, kus mitte. Kus lülitatakse tänavavalgustus välja ehk hoitakse kokku elanike turvalisuse pealt ja kus mitte.
  
Samas on Eestis ka sellised omavalitsusi, kus on käitutud sarnaselt riigis aetava rahanduspoliitikaga ehk headel aegadel kogutud reserve, et neid siis halvematel aegadel kasutada. 2009 a toob veel mitmeid valusaid hetki omavalitsustesse, kus ei ole konservatiivsest eelarvepoliitikast lugu peetud. Tõe hetk saabub sügiseste valimistega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga