Kellaviietee maraton jätkub

Möödunud nädalal pidasime lausa neli Kellaviietee kohtumist, alustasime teisipäeval Koerust ja lõpetasime reedel Karedal. Järva Kaitseliitlased avaldasid muljet ja mõni sõna ka Kevade kohvikust.

Kellaviieteel on igas kohas nii sarnaseid kui erinevaid küsimusi. Kui näiteks Koerus

tuli esimene küsimus gümnaasiumihariduse andmise kohta siis Järva-Jaanis

 haridusteemat väga ei puudutatud. Samal ajal aga oli Karedal aktuaalne põhikooli küsimus, aga Väätsal jällegi Eesti laenukoormus ja selle mõju tavainimese elule. Reede õhtul Peetri põhikooli saalis toimunud kellaviietee oli eriline, sest osales Euroopa parim rahandusminister Jürgen Ligi.

Ühiseks võib pidada, et uued investeeringud ja töökohad, majanduskasv ja pensionitõus huvitavad inimesi olenemata kus inimene parasjagu elab. Reformierakonnal on olemas vastus nii Eesti riigi edasise arengu osas kui ka konkreetsemalt Järvamaa elu edendamise osas. Kel huvi, see saab tulla Kellaviieteele kuulama. Sel nädalal oleme Roosna-Allikul (08.veebr), Koigis (09.veebr) ja Eistvere külakeskuses (10.veebr).

Alati tekitab elevust Järva Teataja kolme kuu tellimuse väljaloosimine. Kõikidel kohalolijatel on võimalus täita sedel ja asetada kasti, kust fortuunaks valitu ühe välja tõmbab ja loosivõitjaks teeb. Lausa väikest sorti ime juhtus Järva-Jaanis. Tavaliselt ma valin fortuunaks kohaletulnute seast noorima. Järva-Jaanis oli noorimaks teismeline noormees, kes oli kohale tulnud koos emaga. Kutsusin ta ette ja kujutage ette, ta tõmbas kõigi nähes loosikastist välja oma ema täidetud sedeli. Kõigil oli üllatust ja rõõmu palju, et küll on õnneliku käega poiss.

Oluline on siinjuures märkida, et Reformierakond ostab võitjatele ajalehe kolme kuu tellimuse letihinnaga ehk siis me ei saa ajalehelt mingit soodustust.

Kolmapäeval kohtusin Järvamaa kaitseliitlastega, kes tegid Lõõla keskuses ülevaate nii kohapealsest kui kogu Järvamaad hõlmavatest tegevustest ja tulevikuplaanidest. Kaitseliit on läbi teinud muljetavaldava arengu. Lausa lust on kuulata meeste ülevaadet tegevusest ja pilt muutub veelgi paremaks kui kõik plaanitu lähiaastatel teostub. Kaitseliidul on oluline roll Eesti riigi kaitses ja inimeste kaitsetahte kasvatamisel. Järvamaa kaitseliitlased on igati tasemel.

Hiljuti täielikult uuenenud Türi Kultuurimajas on nüüdsest avatud ka kohvik, Kevade nimeline. Käisin möödunud nädalal proovimas teeninduse ja pakutava kvaliteeti. Jäin väga rahule. Ootan juba, millal tuleb kevad ja saab hakata Paidest Türile ja tagasi jalgrattaga sõitma. Vahemaa on paras perega ettevõtmiseks, alla kolmekümne kilomeetri. Kergliiklustee on kahe linna vahel valmis, lausa lust sõita. Türile sisenedes saab kohe vasakule Kungla tänavale pöörates saab Wiedemanni, Kooli pst ja Hariduse tänava kaudu sõites nautida kevadpealinna kauneid aedu. Väike puhkus ja keelekaste Kevade kohvikus ja siis tuldud teed pidi Paidesse tagasi. Ainuke, mis seda kõike takistama võib hakata on Maanteeameti plaan Reopalu ristmikku renoveerima hakata. Loodetavasti mõtlevad tee-ehitajad nii tava-kui kergliiklejate peale ja korraldavad sõitmise võimaluse ka teeremondi ajaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga