Kas kirjale peab vastama?

Viisakas on kirjadele vastata, ametiasutusi kohustab vastama lausa seadus. Kas Ugala teatri juhtimise kohta kirjutatud avalik kiri peaks samuti vastamist leidma?

Endine Ugala teatri nõukogu esimees Jaak Allik on kokku kirjutanud pika murekirja, ajendiks teatrijuhi kohalt tagandatud Peeter Tammearuga töölepingu mittepikendamine. Pika-ajalise juhikogemusega Allik peaks ju mõistma, et ametist tagandatud või sinna ebaedukalt kandideerinu ei saa samas organisatsioonis jätkata. Elust enesest on näiteid küllaga. Tean omast käest, et 1996 a koos minuga Reformierakonna Paide linnapea kandidaadiks pürginud Talviste ja Tammekivi lahkusid hiljem linnavalitsusest, esimene mõne kuu, teine mõne aasta pärast. Või verivärske näide Türi vallast, kus edutult vallavanemaks kandideerinud Pipi-Liis Siemann lahkus paari kuu pärast vallavalitsusest uusi väljakutseid otsima. Organisatsiooni arengule tuleb ainult kasuks kui on selge juhtimisliin koos õiguste, kohustuste ja vastutusega.

 

Lugedes Postimehest Alliku kriitilist kirja, lootsin tervikpilti ette saada Ugala peanäitejuhi Indrek Sammuli vastusest või kommentaarist. Võta näpust, teist seisukohta ei olnudki, kui mitte arvestada teatri direktori paari lühikest lauset. Päev hiljem tuli Sammulilt vastus, et vastust ei tulegi, sest tema teatri musta pesu avalikkuse ees pesema ei hakka?!

 

Paljudele inimestele ei meeldi Jaak Allik ja tema stiil. Nad tahavad uskuda ja toetuda praeguse juhi Indrek Sammuli arvamustele ja tulevikuvaadetele. Kui praegune teatrijuht peab oma toetajatest lugu siis ta vastab ja esitab oma vaatenurga. See ei peagi olema punkt-haaval vastus avalikule kirjale (mida vastatagi süüdistusele, et juba mitu kuud ei ole keegi teatri juhtkonnast Allikuga rääkinud?!) vaid teatrijuhi arusaam elust, juhtimisest ja teatri arengust lähiajal.

 

Pealegi, kirjadele ju reeglina ikka vastatakse. Eriti veel avalikele kirjadele. Loodan siiski lugeda teatri peanäitejuhi pikemat arvamust Ugala teatrist, et saaks kindel olla, et teatriga on siiski kõik hästi. Et ka tavaline lehelugeja ei peaks muretsema.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga