Kaks tundi peaministrina

Möödunud veebruari viimasel nädalal saime tähistada Eesti Vabariigi sünnipäeva ning jälgida meie suusatajate võistlemist olümpial. Nädala lõpus Tartus toimunud Reformierakonna volikogul oli mul võimalus end kaks tundi peaministrina tunda. Aga kõigest järjekorras.

23.veebruar Järva maavanema ja Järvamaa Omavalitsuste liidu esimehe vastuvõtt Paide Kultuurikeskuses. Peeti kõnesid ning kirjutati alla traditsiooniline koostööleping maavalitsuse ja omavalitsuste liidu vahel. Anti üle Järvamaa Vapimärk haigla juhile Andres Müürsepale ning Järva-Jaani muuseumite „hingele“ Tuve Kärnerile. Minu arvates väga õige valik. Meeleoluka finaaliga kontserdile järgnes võimalus koridorivestlusteks ja jala keerutamiseks tantsusaalis. Igati väärikas vastuvõtt oli. Fotomeenutusi näeb siit
 
24.veebruar Kaitsejõudude paraad Tallinnas Vabaduse väljakul. Usaldusväärne mulje jäi meie kaitsjatest. Ülelennanud NATO lennukid võimendasid käegakatsutavas kauguses möödamarssivate sõdurite ja -sõitva tehnika mõju veelgi.
 
25.veebruar Roosna-Alliku ja Järva-Jaani volikogude ees rääkimas riigi rahanduse seisust, euro tulekust ja tööpuuduse vastu võitlemise meetmetest.
 
26.veebruar tuumaenergia seminar Tallinnas ja seejärel Paides, Joodi suvilarajoonis meie pere suvemaja, abihoone ja kasvuhoone katuste vabastamine lumest. Üle kahe tunni füüsilist tööd, mis andis silmaga nähtava tulemuse.
Õhtul tähistas Reformierakonna Järvamaa noorteklubi oma 10 sünnipäeva Imavere kõrtsis. Noorteklubi juhi Roosi Mägi kutsel olime Riigikogust kohal lausa kolmekesi (Taavi Rõivas ja Lauri Luik ka), külalisi oli veel Viljandimaalt, Läänemaalt ja Tallinnast. Laulva tervituse esitas erakonna noortekogu peasekretär Karl Tamme (pildil).  
Enne Imaverre minekut sõime koos Kristjan Kõljala ja Taavi Rõivasega õhtust Sõpruse augus. Värskelt avatud pubi on maitsekalt sisustatud, pakub head teenindust ja maitsvat toitu. Rallisõpradele on ilma seletamata selge, millest selline nimi. Kes aga ei tea, soovitan välja uurida. Kõige lihtsam viis on Paidesse kohale sõita ja siis pubist (aadressil Pärnu 52) järele pärida.
 
27.veebruar Reformierakonna volikogu Tartus. Mul oli võimalus olla paar tundi peaministri rollis. Nimelt jagunes volikogu töörühmadeks, kes siis nn „peaministri“ juhtimisel asetasid end erinevate ministrite rolli ja genereerisid uusi ideid. Päris huvitav oli. Minu valitsus tegeles sotsiaal-ja tervishoiu ning keskkonnaküsimustega.
Õhtul selgus, et laupäev ei olnud Kristiina Smigun-Vähi päev ja olemasolevale hõbemedalile lisa ei tulnud.
 
28.veebruar tipnes Andrus Veerpalu sõiduga 6.kohale. Hoolimata kõrgetest ootustest tuleb Eesti esinemine olümpiamängudel siiski lugeda kordaläinuks. On palju riike, kel ei ole ühtegi medalit ette näidata. Eestil on aga olümpiahõbe. Palju õnne!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga