Jõuluootuse nädal

Jõulukuu kolmandal nädalal sai vastu võetud Töölepinguseadus.

Enne seaduse vastuvõtmist kõnet pidades kordasin veel kord üle uue seaduse vajaduse ning kasud. Pikemalt saab lugeda siit: http://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=isikusonavotudpaevakord&isikId=13924&paevakordId=3352&istungId=631

 

Neljapäeval alustasime fraktsiooni koosolekult lauluprooviga. Kuna Jõuluvana oli Riigikokku tulemas siis tegime paar kiiret kooslaulmise harjutust ning koorilaulukogemusega fraktsioonikaaslaste sõnul tuli välja küll. Koosolekuruumis ootas igaühte meist omanimeline piparkook, meie tublide nõunike kätetöö.

    

(Piparkoogist tundis rõõmu ka mu poeg, kes koogikese õhtul koos sõbraga lasteaia jõulupeol ära sõi. Tükike jagus mulle ja abikaasalegi)

Suures saalis saime peale seaduste vastuvõtmist kuulda Ene Ergma sissejuhatavat kõnet ning seejärel Jõuluvana sõnavõttu. Temal jagus nalja ja mõnel puhul ka väikest norimist igale erakonnale. Iga fraktsioon oli pingutanud oma esinemist ette valmistades. Kes luges luuletust, kes pidas niisama kõnet. Meie laul tuli päris hästi välja. Kingiks saime Zippo tulemasina. Kuna rasked ajad, siis ilma bensiinita, aga see-eest pronksikarva, kaunistatud ornamendi ning sõnadega Moscow Art… Kõik tähendused tuleb endal juurde mõelda.

 

Reedel pidasid Järvamaa ja Põltsamaa noored reformikad Paides aastalõpupidu. Juhatasime koos Paide PKO juhi Tarmo Alt´iga peo sisse. Rääkisin muuhulgas sellest, et oma noore puhul ei määra mitte elukoht vaid enda aktiivsus. Tahe õppida ning valmisolek teha uusi ja huvitavaid asju on tähtis. Hea oli näiteks tuua noore reformika Margret Järve tehtud film (peaosades Margret Järv, Kerrtu Jõgiste ja Erika Vaher) „ Kuidas ma talle ütlen, et olen rase“, mida on Kanal 2 Reporter tutvustanud ning on leidnud netis palju vaatajaid. Vaata: http://www.reporter.ee/2008/02/20/eesti-esimene-toeline-tibikomoodia-kuidas-ma-talle-utlen-et-olen-rase/

Igati tublid noored. Küll me uuel aastal kuuleme neist jälle…

 

Reede õhtul toimus sooja põrandaga Paide Püha Risti kirikus traditsiooniline kontsert Kingitus linnarahvale. Enne kontserdi algust said linnapoolsed autasud kätte Marje Tänav, Tiia Tamm, Taimi Ainjärv, Gerli Marmor ja Enn Sõmer.Kõik nad on erinevates valdkondades tublidust üles näidanud. Kontsert oli hea, kirik rahvast täis. Soe kirik muutub veelgi kaunimaks kontserdipaigaks, kui niiskuse väljasaamise järel seest remont ära teha. Ühiste jõupingutustega saame sellegi tehtud.

 

Head jõuluootust!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga