Jõulud 2012

Ja ongi 2012 aasta jõulud käes või õigemini hakkavad juba läbigi saama. Järgnevalt mõned meenutused, algusega Riigikogu jõuluvanast ja lõpetades maailma esimese jõulukuusega…

Riigikogu külastanud jõuluvana oli sel aastal teistmoodi. Väliselt ei olnud suurt vahet varasematega, aga sisu oli teine, rohkem debelakki oli. Positiivne ja rõõmus nii kingituste kui sinna juurde käinud kommentaaride osas (a´la – rääkiv pult?).

Jõuluvana jagatud kingitustest:

sotsid said jääkuubikuid täis karvamütsi, et pea äkki tekkinud edust üle ei kuumeneks. Kuna Mikser tahab peaministriks saada, aga peaminister ilma suusatamisoskuseta ei saa olla, siis said sotsid kingiks minisuusad ning sinna juurde käiva kollase liidrisärgi (väga helkurvesti moodi).

keskerakonnale tõi jõuluvana 101 vutimuna, poti, priimuse ja munakella. Et keski võetavatel vaheaegadel midagi kasulikku sünniks siis soovitas jõuluvana neil igal võetud 10 minutilisel vaheajal üks vutimuna keeta.

akna-alustele tõi jõuluvana mõned lõngakerad ja vardad, et oleks midagi asjalikku teha, kui parasjagu peaks vaba aega tekkima.

IRL sai kilekotitäie patareisid. Kui inimesed majandusminister Partsilt muudkui pärivad küll ühe ja teise teema kohta siis jõuluvana soovitusel on mõnikord mõistlik vastuse asemel inimesele patarei pihku pista. Küsijal hea meel, tarvilik asi ju,  ja äkki läheb niimoodi küsimuski meelest.

Reformierakond sai kingituseks ilusa kollase kiivri (et “meediapeksule” paremini vastu pidada), Maaja Kallaste käitumisõpiku (et käitumisreegleid üle korrata) ja luubi (et väiksemaks kahanenud toetusprotsent suuremana paistaks).

Jõuluvanale loeti enamasti luuletusi, küll omaloomingut, küll kohandatud klassikat. Reformierakond võttis laulu üles, et kõik saaks kaasa laulda. Pildilt näha, et Imre Sooäär oli eeslaulja rollis.

Üldiselt on jõulud perekeskne püha ning nii ka meie peres oli mitmeid pühadetegevusi. Erinevaid jõulukuuski, nii kodutrepilt (koos enda aia omaga paistab tervelt 7 kaunistatud kuuske) kui avalike kuuski vaadates meenus, et lätlaste arvates on Riia see koht, kust kaunistatud jõulukuuskede traditsioon üldse alguse sai. Wikipeedia aga siiski nimetab kogu Liivimaad ja mainib võrdselt Revalit (Tallinna) ja Riiat, kus Mustpeade Vennaskonna liikmed gildihoonesse maiustustega kaunistatud jõulupuu püstitasid.  Aga ega see ei takista lätlastel jõulukuuse kohta ausamba püstitamist. Foto on tehtud novembri algul ja siis kahjuks lund veel ei olnud. Kus on Tallinna jõulukuuse ausammas?!

Loodetavasti said kõik rahulikult perekeskseid jõule nautida ning nii ennast ja kogu maailma paremaks muuta. Häid jõule!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga