Järvamaa ühispöördumine ülikooli poole

Eelmise nädala reedel said Türi vallavolikogu saalis kokku hulk Järvamaa arengu pärast muretsevaid inimesi ning nad otsustasid üheskoos pöörduda Tartu Ülikooli rektori poole Türi kolledzi pärast.

Vallavanem Aivo Prüsseli kutsele reageerisid Järvamaalt valitud Riigikogu liikmed Jaanus Marrandi, Kaia Iva ja allakirjutanu, Järva maavanem, Türi vallavolikogu esimees ja komisjonide liikmed, vallavalitsuse liikmed jt. Kuna ülikool on jätkanud sammude astumist õppetöö Türil lõpetamise suunas siis on oht, et 10.detsembril koguneval ümarlaual ei olegi enam midagi arutada. Kõik on juba pöördumatult otsustatud.  

Arutelu tulemusel otsustati teha ühispöördumine ülikooli poole.  Aitasin vallavanem Aivo Prüsselil ja abivallavanem Üllar Vahtramäel pöördumise teksti reede õhtul kokku kirjutada, nädalavahetus kulus teksti lihvimiseks ning eile läkitati sõnum Tartu poole teele.

Väljavõte pöördumisest:

“Peame väga oluliseks, et nii Türil renoveeritud ja sisustatud õppehoonet kui ka õppetööga seotud inimesi saaks ka edaspidi rakendada Türi valla, Järvamaa ja Kesk-Eesti arendamiseks.

Seni ei ole Tartu Ülikool avalikustanud täpsemat edasist plaani, mis sisaldaks Türil toimuvaid edasisi tegevusi, samas astutakse aktiivseid samme kolledži õppetöö Türil lõpetamise suunas.

Lähtudes ülaltoodust teevad allakirjutanud Tartu Ülikooli rektorile järgnevad ettepanekud:

1) palume Tartu Ülikoolil avalikustada huvitatud osapooltele ülikooli konkreetne tegevusplaan Türi jaoks ja teha seda enne 10. detsembril 2010 toimuvat ümarlauda;

2) palume Tartu Ülikoolil peatada kõik Türi Kolledži Türil toimuvate tegevuste lõpetamisega seonduvate otsuste tegemine enne 10.detsembril 2010 toimuvat ümarlauda;

3) palume muuta 10. detsembril 2010 kokkukutsud ümarlaua toimumise asukohta ning pidada ümarlaud Türi Kolledži ruumides, nagu Tartu Ülikooli rektor, Järva maavanem ja Türi vallavanem 1. oktoobri 2010 kohtumisel kokku leppisid.

Tartu Ülikooli seaduse kohaselt tegutseb Tartu Ülikool rahvusülikoolina. Rahvusülikooli tiitli kandmine seab Tartu Ülikooli otsustele ja tegutsemisele kõrgemad ootused, sealhulgas rahvuslike ja regionaalsete vajaduste arvestamise.” Väljavõtte lõpp.

PS! Ülikooli rektorile adresseeritud pöördumise ärakirjad läksid veel kolmele ministrile, Tõnis Lukasele, Siim Kiislerile ja Jaanus Tamkivile. Et ka nemad annaks omapoolse sisendi Tartu Ülikooli tegevusplaani Türi tarbeks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga