Järvamaa Haigla eskiisprojekt

Reedel esitleti Järvamaa Haigla IV korrusel uue haigla eskiisprojekti. Kõik haigla funktsionaalsed osad saavad ruume juurde, katusele tuleb helikopteri maandumisplats, esimesele korrusele bassein jne. Projekt on loomulikult ilus ja kaasaegne, ehitamiseks vaba maagi on olemas. Põhiküsimuseks on ja jääb – kust saada raha? Kahe aasta tagustes hindades oli uue haigla ehituslik maksumus 200 mlj krooni, tänaseks võime selle vabalt kahega korrutada. Lisades nimetatud summale veel sisustusele kuluva raha, võime uue haigla maksumuse suurusjärguks hinnata ei vähem ega rohkem kui pool miljardit (500 miljonit) krooni.

Euroopa liidust tuleb tervishoiu investeeringuteks 2 miljardit krooni. Sellest rahast soovivad osa saada nii Põhja-Eesti Regionaalhaigla kui Tartu Ülikooli Kliinikum. Lisaks veel Jõhvi haigla ning eks teisedki maakonnahaiglad hellita lootust. Vabariigi Valitsuses on kokku lepitud, et enne valimisi siduvaid otsuseid euroraha jagamise kohta ei tehta. Veel on kokku lepitud, et kõigepealt kinnitab peale Riigikogu valimisi moodustatud valitsus uuendatud haiglavõrgu arengukava ja seejärel investeeringute kava. Järgmisel sotsiaalministril saab raske olema, sest valikud ei ole lihtsad. On räägitud ka võimalusest suurendada tervishoiu investeeringuraha. Lisaraha saab tulla aga ainult keskkonda minevate rahapaigutuste arvelt.

Haigla saab ehitatud, kui võetakse kuulda pea-arst Andres Müürsepa sõnu ning haigla ehitusest saab Järvamaa ühine soov ja tahe. Tuleb koondada kõik jõud, erinevatel positsioonidel olevad inimesed, et Järva lobby oleks tugev. Praegu tuleb kahjuks öelda, et haigla nõukogu esimehe pidev valetamine tuleb haiglale ainult kahjuks. Meeskonnatööd ei teki ning tulemus kannatab.

Tunnustada tuleb haigla juhti Andres Müürseppa, kes on välja valinud hea arhitekti ja meditsiinitehnika spetsialisti ning me oleme saanud kvaliteetse uue haigla eskiisprojekti. Soovin jõudu tööga jätkamisel!

Tõnis Kõiv

Postitatud 17.veebruar 2007

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga