Järvamaa aasta tegu ja tervisetegu

Möödunud nädalal kuulutati Paides välja nii traditsiooniline Järvamaa Aasta teo konkursi võitja (Mäo liiklussõlm), aga ka Järvamaa tervisetegu (Allika matkarada). Mõlemad vägagi üheselt liikumisega seotud. Laupäeval toimus esimene Paide Vallitorni külastus koos kampaania käigus registreerunutega.

Järva maavanema Tiina Oraste  algatatud Järvamaa terviseteo konkursile said kõik taotlusi esitada ning kokku laekus neli taotlust.  Järvamaa Haigla ülemõe Maire Raidvere juhitud Järvamaa Tervisenõukogu valis parimaks tervise teoks Roosna-Alliku Põhikooli õpetaja Jaanika Alliksoo eestvedamisel rajatud 6 km pikkuse matkaraja. Matkarada läbib 13 allikat ja tehisjärve-äärse ala. Igaühel on võimalik lihtsasti veenduda, et auhind läks õigesse kohta. Tehke üks virtuaalne allikatuur ja veenduge ise.

Järvamaa Aasta Tegu 2010 – Mäo liiklussõlm. Nominente oli mitmeid väärikaid, rahvas otsustas liiklussõlme kasuks. Auhinnavaiba (pildil)

 võttis vastu Järva Teataja peatoimetajalt Arnika Tegelmannilt ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu esimehelt Triin Pobbolilt vastu Maanteeameti esindaja.

Ikka kostab kriitikat, et ristmik on keeruliselt ehitatud, Tartu poolt Paidesse pöörates on avariioht suur (üks kokkupõrge juba ongi toimunud), olemasolevad tanklad ja toidukohad vaevlevad kliendipuuduses kuna maha-ja pealesõidud ei ole mugavad. Aga nüüd on juba hilja kritiseerida. 5-6 aastat tagasi kooskõlastas Paide vallavalitsus kõik lahendused, rääkis läbi ettevõtjatega ja avalikkusega. Seega kui keegi väga kiruda tahab siis rääkigu kas Piret Sapiga (vallavanem 2002-2005) või Mart Mäemetsaga (vallavanem 2005-2009). Aga rahvatarkus ütleb, et peale kaklust rusikatega ei vehita ning praegu peaks põhilise tähelepanu ja energia suunama siiski liiklussõlme Järvamaa arengu huvides tööle panemiseks. Maavanema eestvedamisel on siingi jää liikuma hakanud ja toimunud on esimene töökoosolek Mäo-Türi majandusruumi arendamiseks.

Teisipäeval võõrustasin Toompeal sihtasutuse Maaspordikeskus nõukogu koosolekut. Tegemist on 2010 aastat kokkuvõtva koosolekuga. Üheskoos tõdesime, et sihtasutuse tegevus on olnud edukas, väikeste kuid kindlate sammudega astutatakse edasi maaspordi arendamise teel. Kuigi masu on takistanud maaspordikeskuse rajamist Koeru ei ole lootus siiski kadunud, pigem vastupidi. Märkimisväärne on seegi, et riik on aastate jooksul maaspordikeskuse tegevusse panustanud erineval moel kokku 2 mlj krooni. Nn „sooja õhu“ müügirahast tehakse korda Koeru ambulatooriumi hoone, mis on hädavajalik maadlusest huvitatud õpilaste ühiselamuks. Juba järgmisel nädalavahetusel toimub Koeru keskkooli võimlas II Maalehe maadlusturniir. Vaikselt, aga kindlalt asjad arenevad ja ikka paremuse suunas.

22.jaanuaril kell 15.00 toimus Paide Vallitorni esimene külastus kampaania TASUTA Vallitorni käigus registreerunutega. Kolme kuuga on tõesti palju tööd tehtud ning Vallitorni ajamasin on eelmise aasta oktoobri algusega võrreldes märkimisväärselt muutunud. Emotsioon hakkab vaikselt esimesel korrusel filmi vaatamisega kerima ja minu jaoks saabus kulminatsioon nõukogude ajaga. Rõõm vabanemisest nõukogude aja rumalusest ja piiratusest ning vabadusest oli suur, et lausa füüsiliselt oli tunda kergendust taasiseseisvunud Eesti korrusele jõudes. Seekordsed minuga koos torni külastanud olid sedavõrd noored, et neil puudusid nõuka-ajast isiklikud mälestused. Veelgi enam, ma pidin neile venekeelset teksti eesti keelde tõlkima, et mõte kenasti kohale jõuaks. Aga Vallitorn on külastamist väärt. Kui oled Järvamaa inimene, kliki lingile TASUTA ja pane end kirja!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga