Jalutu mees sai auto tagasi

Oktoobri alguse Sakala kirjutas, et Suure-Jaanis elav ratastoolis mees jäi tuleõnnetuse tagajärjel ilma oma sõiduvahendist, päevinäinud Fordist. Rohkem kui kuu aega hiljem on toimetulekuks hädavajalik auto, seekord Volkswagen Polo näol jälle olemas.

Tuleõnnetuse tagajärjel põles maha garaaz, kus meistrimees autosid putitas. Õnnetuseks oli liikumispuudega Ilmar Kask just oma Fordi sinnasamasse garaazi remonti viinud. Garaaz põles maha koos autodega ning nii oligi eluks ja toimetulekuks vajalik sõiduvahend hetkega läinud.
 
Suure-Jaani valla sotsiaalosakonna juhataja Aave Toomsalu abiga asuti hooga lahendusi otsima, avalikustati probleem, kutsuti üles annetama jne. Pikemalt saab lugeda ajalehest Sakala
 
Auto jälle olemas
 
Natuke rohkem kui kuu aega hiljem ongi järgmine sõiduvahend muretsetud. 2000 a hõbehall Volkswagen Polo sai ostetud tänu vallavalitsuse, heade inimeste ja loomulikult Ilmar Kase ja tema abikaasa Imbi endi panuse tulemusel. Auto olemas ja toimetulekuks vajalik liikumisvõime taastatud kuigi nagu peremees ise ütleb: „vajab veel harjumist uue pereliikmega.“
 
Suur on rõõm, et tänu vallavalitsuse sotsiaalosakonna eestvedamise ettevõetud ühisele pingutusele sai puudega inimene tagasi oma toimetulekuks hädavajaliku transpordivahendi ning paremagi veel, kui enne oli.
 
Suur tänu tegijatele ja „nael kummi“!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga