Jalgpallist ja jalgrattasõidust

Saksamaa võitis jalgpallis Inglismaad, Paide sai uued kuningad ning linn astus sammukese vallaga ühinemise suunas. Jalgrattasõit viis aga Mäo-Särevere jalgrattamarsruudi mõtteni.

Kuna tänane jalgrattasõit võttis natuke rohkem aega ja venis algselt plaanitust ka pikemaks (tervelt 86 km tavapärase 30-40 asemel) siis esimest jalgpalli MM-i poolaega Saksamaa-Inglismaa vahel ei näinud. Kuid teine poolaeg oligi huvitavam, sest näitas häid väravaga lõppenud rünnakuid ning ei näidanud kohtunike eksimusi. Inglismaa löödud värava arvestamata jätmine jäi ju esimesse poolaega. Saksamaa võit oli ülekaalukas ning tegi tuju heaks.
 
Head jagus Jaanipäeva nädalasse veel. Näiteks Paide sai omale uued kuningad. Mõne aastaga on kuningate valimine kenasti paika loksunud ning seega ei olnudki midagi imestada kui seekord neli kuningat kõik erakondade esindajatega täidetud said. Reformierakonnast Vello Talviste, Keskerakonnast Mart Mikson, IRL-ist Ako Aasma ja sotsidest Kalle Grünthal. Eelnimetatutest kolm esimest ka linnavolikogu liikmed.
Ajaloost on teada, et Paide kuningate saatus ei olnud just kergete killast… Soovime valitutele parimat.
  
Majavahetus Paide moodi. Paide linn andis Põllumajandusministeeriumile maja Paide kesklinnas ning vastu sai äärelinna kolossi. Uusi töökohti ei looda, sest ega Türilt Paidesse toodud töökohti ei saa ju uuteks pidada. Rahalist võitu ka Paide ei saanud, sest äraantava maja renditulude asemel on vastuvõetud maja ülalpidamiskulu. Aga see kõik selleks, vaatame positiivse pilguga. Tänu majavahetusele kolib Paide vallavalitsus ilmselt linnavalitsusega ühte majja ning see on samm kahe omavalitsuse ühinemise poole. Paide linna päästab pika-ajaliselt rahaprobleemidest ainult ühinemine teiste omavalitsustega ning seega ollakse praegu igati õigel teel. Soovin ühe tuntud „jalgrattasõitja“ sõnadega – „pärituult purjedesse ja laululusti südamesse!“
 
Jalgrattasõidust veel. Ootan pikisilmi, millal saab Paide ühendatud Türiga ehk valmib Kirna ristmik koos kergliiklusteega. Minu veelgi suuremaks sooviks on tekitada võimalus jalgratturitele sõita Mäost otsejoones Säreverre mööda kergliiklusteed. Üks ots ca 20 km, edasi-tagasi 40 km. Täpselt paras marsruut väikeseks vahetreeninguks kõigile, kes näiteks Tallinnast sõitmas sportlikku puhkust veetma Lõuna-Eestisse. Võiks Mäosse reklaami üles riputada: „Tule ja tee lühike sõit Paides ja Türil. Turvalise sõidu pikkus 10-st kuni 40 kilomeetrini ja meeldivad elamused garanteeritud.“
Mäo-Särevere marsruut võiks välja näha järgmiselt: sõit Mäost Paidesse ning seejärel valik, kas pöörata linna sisse või mööda ringteed otse Türi peale. Viimasel juhul tuleb Reopaluni sõiduteel sõita, seejärel saab jälle turvalisele kergliiklusteele. Samas on võimalik nii hoiduda ekstreemsevõitu sillaületusest Reopalus. Rahulikumas tempos tuleb sõita Türil, sest peatänava ääres on palju ristmikke. Samas aga saab suuremagi elamuse, kui viitadega juhtida jalgratturid kõrvaltänavatele, et näeks aedlinna kauneid aedu.
Säreveresse sõites saab ületada silla ning näiteks pilgu heita hobustele. Tagasiteel on paslik natuke kehakinnitust võtta Türi Kultuurimaja terassikohvikust. Rattad kenasti silma all ning terassilt oivaline vaade.
 
Unistada on ilus, aga see kõik on ju ka tegelikkuses saavutatav. Kogukonna kaasamine tee valikul Paide ja Türi linnas, mõnede siltide ja reklaamide paigaldus ning uued kliendid (uued töökohad) tulemas. Teeme üheskoos ära?!  

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga