IRL-ist ja jahimeestest…

Koalitsioonipartner on uue esimehe otsinguil, jahimehed pidasid oma seltsi 45.-ndat juubelit ning ka mõned Järvamaa uudised…

Ega ma ei tahagi hakata lahkama IRL-i uue esimehe otsinguid. Neil kandidaate on ja mul ei ole kahtlustki, et teadaolevate kandidaatide seast ka see õige üles leitakse ja ära valitakse. Ajakirjanik Kalle Muuli avaldas tänases Postimehes arvamust IRL-i sisedemokraatia kohta. Mulle jäi seal silma üks detail, mis artikli üldise tooniga sobis, aga sellegipoolest tõele ei vastanud. Muuli väidab, et vabariigi presidendi valimistel selgusid kandidaadid alles paar päeva enne valimisi. Tegelikult ju nii ei olnud. Vabariigi Valimiskomisjon teostab tehnilise toimingu paar päeva enne valimisi, kuid see on vaid formaalsus. Tegelikud otsused langevad ikkagi erakondades presidendikandidaadi otsustamise hetkel. Reformierakond otsustas oma presidendieelistuse 2010 a jaanuaris, sotsid 2010 a detsembris, IRL 2011 a mais ning Keskerakond 2011 a juunis. President valiti Riigikogus ära 29.augustil 2011.  Veelgi pikemalt kirjutasin sellest 1.septembri 2011 a postituses, mis on loetav siit. 

Eesti Jahimeeste Selts (EJS) tähistas täna vestlusringiga seltsi 45.-ndat aastapäeva. Hrustsovi sula ajal 1966 aastal loodud seltsil on läbi aastate olnud erinevaid arenguid. Vestlusringis kõlanud seltsi esimehe Margus Puusti ettekandest kõlas ka viiteid enne Eesti okupeerimist tegutsenud jahimeeste seltsi kohta. Eks aja jooksul tuleb leida tugevamad seosed ja sidemed ennesõja-aegse seltsiga, eksiilis (Rootsis, võib-olla ka mujal?!)  tegutsenud seltsi(de)ga ja pikendada Eestis jahipidamise ja jahiseltsinduse ajalugu. Väga asjalik oli EJS-i tegevjuhi Tõnis Korts´i ettekanne seltsi tänapäevast ja plaanidest tulevikuks. Valitsusest jõuab sel aastal Riigikokku uus jahiseadus, mida on vist isegi juba mitu aastat arutatud. Arutelu käigus on toimunud märkimisväärne areng suunas, et maaomand ja jahipidamisõigus on lahutamatud, et koostöö on parem kui eraldi tegutsemine jmt.  Palju õnne EJS-i liikmed!

 

Nüüd mõni sõna ka Järvamaa asjadest. Paide linnapea Kaido Ivaski kutsel sain osa linnapea aastalõpuvastuvõtust. Tore oli näha paljusid vanu tuttavaid, kuulata linnapea aastat kokkuvõtvat kõnet ning loomulikult nautida head muusikat ja suupisteid. Hea meel oli sellestki, et minu abikaasa Marge Kõivu poolt 2002 aastal alustatud idee korraldada linnapea vastuvõtt ja aastalõpupidu kultuurimajas samal õhtul elab siiani.  Nii saime abikaasaga osa ka Maskipeost kultuurimajas.

Ka Türil toimuvad positiivsed arengud. Selle nädala esmaspäeval avati uus kauplus ning vallavõimu seisaku lahendamiseks võeti ette otsustav samm- Reformierakond alustas konsultatsioone IRL-iga eesmärgiga sõlmida uus koalitsoonileping Türi arengu tagamiseks.

 

Palju õnne maakonnaleht Järva Teatajale 86.-ndal sünnipäeval!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga