Ilves on hea märk!

Ma olen autoga sõites kohtunud enamuse meie metsades elavate loomadega. Me oleme alati läinud peale kohtumist oma teed, õnneks ei ole meie teed ristunud. Olen näinud põtru, kitsesid, metssigu ja jäneseid. Laupäeval kohtusin teel Pärnusse, Lepanina motelli, Reformierakonna suvepäevadele ilvesega. Tõsijutt, Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel, Are vallas, mõnisada meetrit enne Parisselja bussijaama tormas üle tee ilves. Äkkpidurdus minu poolt ja metsloom jätkas peatumata oma teekonda…

Mõni tund hiljem saabus Reformierakonna suvepäevadele Lepanina motelli Eesti Vabariigi president Toomas H Ilves. Kohtumisel Riigikogu liikmetega tutvustas ta oma seisukohti presidendi rolli ja eesootavate tegevuste kohta. Pikemalt saab sest lugeda uudistest .

Hea oli kuulda, et Ilves on jätkuvalt väga resoluutne: KGB taustaga isikult raha küsimine valimiskampaaniaks on lubamatu ning tema presidendina sellisele poliitikule olenemata valimistulemusest peaministri portfelli ei anna. President tsiteeris Vladimir Putinit, kes on Venemaa presidendina öelnud: „tśekist jääb alati tšekistiks.“ Lahtiseletatuna tähendab see, et ei ole olemas ekskagebelasi, on ainult kagebelased ja mittekagebelased. Vladimir Jakunin on kagebelane.

Toomas H Ilves rääkis muuhulgas pikalt sellest, et meil on Eestis igati põhjust olla uhked ja rahul saavutatu üle. Kahekümne aasta jooksul oleme oma lähinaabritest Lätist ja Leedust igas valdkonnas suutnud enam ära teha. Rääkimata teistest riikidest, kellega samal ajal N. Liidust vabanesime. Tegelikult võiksime terve Vabariigi taasiseseisvuse juubelikuu püüda hoida positiivset joont, tunda rõõmu hästi tehtud asjadest, toimivatest süsteemidest. President nimetas ühe näitena Euroopas ainulaadset digiretsepti. On palju-palju muudki, mis on Eestis hästi. Vaatame ja näeme seda ning ütleme ka välja.

Eesti inimesed on väga tublid. Nad saavad paljudes küsimustes vabalt ise hakkama, sõltumata riigivõimust. Just nii see peabki olema kaasaegses kodanikuühiskonnas, mille arendamise ja edendamise president Ilves oma teisel ametiajal lubas südameasjaks võtta. Vabade inimeste toimetulek või elukorraldus ei pea iga asja puhul sõltuma riigivõimust, kohaliku omavalitsuse või vabariigi valitsuse käsust või korraldusest. Kolmas sektor areneb ja meil on juba palju edulugusid. Nendest tuleb rääkida, et veelgi rohkem inimesi saaks innustust ühiselt koduküla või kogukonna huvides millegi ära tegemiseks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga