Hüvasti Raivo Järvi!

Plaanis oli kirjutada möödunud väga sündmusterohkest nädalast, kirjutada justiitsminister Kristen Michalist, Reformierakonna toetusest, KIK-ist jne.  Aga pühapäeva õhtupoolikul telefonist uudiseid lugenuna tahan hoopis kolleeg Raivost kirjutada…Kui mina 2005 a aprillis parlamenti jõudsin, oli Raivo seal juba paar aastat olnud. Minust sai tema toanaaber lossi lõunatiiva neljanda korruse kabinetis. Ega ma oma toanaabrit väga tihti toas just ei näinud, õigemini praktiliselt üldse ei näinud. Kuna Raivo ei olnud just eriline arvutifänn siis seetõttu tal kabinetti eriti asja ei olnud.  Ta sai oma tööks vajalikud tegevused ka fraktsioonis korda aetud. Kord juhtus nii, et hommikul tööle tulles kabinetis tuli põles. Mõtlesin veel endamisi, et kas ma tõesti jätsin lahkudes tule põlema… Ust avades aga selgus, et toanaaber Raivo istus oma laua taga ja kirjutas pastakaga paberi peale inglisekeelset kõnet. Pidi IPU (Rahvusvahelise parlamentidevahelise liidu) assambleele minema ja seal kõnet pidama.

Raivo kõneles hästi. Tavaliselt rääkis peast, kõige rohkem võisid märksõnad või mõned laused paberil olla. Tema kõnesid oli hea kuulata, sest neis oli palju infokilde kas laiast maailmast või ajaloost. Hea suhtlejana oli Raivo kohal erinevate saatkondade üritustel ja eks osaliselt sealt see info pärit oli. Ajaloohuvi aga lubas tuua näiteid ammu toimunud sündmustest.

Raivo oli tore kaaslane kui fraktsioonil väljasõidul oli. Tema naljad ajasid naerma ja energiat ning tähelepanu jagus nii mitmekski tegevuseks. Inimestega kohtudes oskas ta muresid kuulata ja leidlikke lahendusi pakkuda.

Ca aasta tagasi rääkisime temaga fraktsiooni ruumis. Ta uskus, et ravi oli olnud edukas ja haigusest võitu saanud. Sel kevadel pakkusin talle võimalust sõita Ungarisse ühele konverentsile, kuhu ma ise minna ei saanud. Raivo keeldus, viidates oma tervisele, mille peale ta ei saa kindel olla. Haigus oli tagasi tulnud…

Jää hüvasti Raivo Järvi! Sinust jääb Eestile mälestus kui poliitikust, kunstnikust, näitlejast, raadiohäälest, isast jne. Minu jaoks aga eelkõige kui kaasvõitlejast, kellest jään puudust tundma. Kaastunne lähedastele, eelkõige abikaasale ja pojale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga