Head uut aastat!

Juhatab Keit Pentus, kõneleb Ene Ergma

Natuke naljakalt kõlab, aga just nii soovisid mitmed saadikud üksteisele kui ka president Ilves kogu Riigikogule oma kõne lõpus.

Alustuseks laulis poistekoor, et Mats alati on tubli mees ja siis ütles avasõnad Riigikogu esimees Ene Ergma. Seejärel jõudis sõnajärg Eesti Vabariigi Presidendi Toomas H Ilvese kätte. Temalt sai Riigikogu kiita euro saavutamise eest. Eraldi teenis tänusõnad välja vastutustundlik opositsioon, mille esindajad ei ajanud pilli liiga lõhki. Kes nüüd vana asja meelde tuletab, eks opositsioon püüdis ikka pilli lõhki küll ajada, aga ei tulnud hästi välja.

President ei pidanud paljuks rahvasaadikutele meelde tuletada, et me pööraksime veelgi rohkem tähelepanu hinnatõusule. Et me väljapressijalt ei ostaks ja hinnatõusuga hirmutavat poliitikut ei valiks.

Veel märkis President oma kõnes, et tema arvates on Eesti riik EL-i, NATO, OECD ja euro-alaga liitumise järel n ö valmis. Me ei ole enam teel, oleme kohal. Enam ei saa argumendina kasutada teel olemist vaid nüüd saab väidelda vaid sisuliselt. Reformierakond on kogu aeg eelistanud sisulist debatti, ratsionaalseid argumente ja nn “talupojamõistust”.

Põhiseaduse rutakate ja valimiskampaaniast kantud muudatuste vastu oli Ilves samuti. Ta ei pruukinud teada, et Reformierakond ja IRL olid just kokku leppinud, et eelarvetasakaalu nõue lisatakse siiski riigieelarve baasseadusesse, mitte Põhiseadusesse. Samas on algust tehtud aruteludega Põhiseaduse ulatuslikumaks muutmiseks ning kellelgi ei saa ju midagi olla ilmselt aastaid kestva mõttevahetuse vastu. Rõhutas ju Ilveski, et erinevad arvamused ja ideed on teretulnud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga