Head taasiseseisvuspäeva!

Täna, 20.augustil möödub 20 aastat Eesti taasiseseisvumisest. Selle aja jooksul on väga palju juhtunud. Eesti riik on läbi teinud muljetavaldava arengu ja iga riigi kodanik samuti. EV president Toomas H Ilvese sõnul on Eestis elu parem kui üheski teises meiega samal ajal oma riigi ülesehitamist alustanud riigis. Peatselt ilmuv Inimarengu aruanne kinnitab, et Eesti on kõikides näitajates parem nii lähinaabritest Lätist, Leedust rääkimata juba kõikidest teistest N Liidust pääsenud riikidest. Ühinen presidendi üleskutsega tunda rõõmu Eesti riigi üle, mis on meie kõigi ühine looming.

Eesti kuulub Euroopa Liitu, on eurotsooni ja NATO liige. Me osaleme arvukates rahvusvahelistes organisatsioonides, oleme täisväärtuslik riik. Eesti elanike elatustase on kordades kasvanud, tervisenäitajad paranenud, oodatav eluiga pikenenud.

Eesti taasiseseisvumine andis võimaluse igal inimesel käed külge lüüa ja Eestit paremaks muuta. Minu soov elu paremaks muuta viis:

– Tartu Ülikooli õigusteaduskonna lõpetamisele;

– aktiivsele kaasalöömisele korterite erastamisel, seejärel korteriühistu moodustamisele ja juhtimisele;

– Paide Linnavaraosakonna likvideerimisele ja elamuhooldusfirma asutamisele

– Paide linnast aktiivse linna tegemisele, sh reklaamlause ja kaubamärgi “Paide-Eestimaa süda” kasutuselevõtmisele

Järvamaa ühiste ettevõtmiste (Väätsa Prügila, Järvamaa Ühistranspordikeskus, Kesk-Eesti noortekeskus jt) kaasaaitamisele

– Võitlusele ausa konkurentsi eest ühistranspordis

– Mitmete seaduste muutmisele Riigikogus, eelkõige keskkonna ja sotsiaalvaldkonnas

– Uue Töölepinguseaduse vastuvõtmisele

Tulumaksu langetamisele, pensionide tõstmisele, Vanemahüvitise süsteemi paremaks tegemisele ja kaitsmisele lõhkumiskatsete eest

– Majanduskriisi ajal raskete, aga vajalike kärpeotsuste langetamisele

– Välisõhu keskkonnamüra vastu võitlemisele

– Tallinn-Tartu maantee neljarealiseks ja Mäo ristmiku ehituse eest seismisele

– Eesti metsa parema majandamise huvides töötamisele

– Uute investeeringute ja töökohtade loomisele kaasaaitamisele, eriti Järvamaal

– Jne, jne

Loend ei ole täielik ega ülevaatlik, aga see ei olegi eesmärk. Igat tööd on tehtud tubli meeskonnaga (linnavalitsus, omavalitsuste liit, Reformierakond). Mõni töö on veel pooleli ja tegelikult areng ei peatu ju kunagi.

Kahekümne aasta pärast on Eesti jätkuvalt parim koht maailmas eestlaste elamispaigana. Meil on välja arendatud avalik taristu, kogukonnad toimetavad üksmeeles ja kodanikuühiskond on täisväärtuslik. Mitte ainult lapsed vaid ka täiskasvanud omandavad pidevalt uusi teadmisi. Iive on positiivne ja ühiskond lapsesõbralik. Eesti on Põhjamaade tiiger ehk uuendusmeelne ja edukas riik.

Tööjutu lõpetuseks tahan märkida, et minu arvates on hästi oluline tagala ehk perekond ja kodu. Kui kodus on armastav abikaasa ja sinust eeskuju võttev poeg, kui kodu on abikaasaga ühiselt rajatud, hing ja armastus sisse pandud siis sellest tunned rõõmu ja tuge iga päev. Siis on töö tegeminegi lausa lust.

Mina kallistan taasiseseisvumispäeva tähistamisel oma abikaasat ja poega ning tunnen, et seda ma olengi soovinud. Just sellist Eesti riiki ma olengi soovinud.

Head taasiseseisvumispäeva!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga