Hapu õun ja vastuvõtust Vanemuises

Möödunud nädalal jagasid liikumispuudega inimesed tänusõnu ja uuel nädalal ees ootaval Eesti riigi sünnipäeva puhul tänatakse samuti, nii siin kui seal.

Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu (ELIL) tänuüritus toimus sel aastal Eesti Pangas. Eriliseks muutis ürituse tõik, et lisaks tänukujukestele anti välja ka üks hapu õun. Pildil auhinnad enne üleandmist.
 
Tänukujukese saajaid oli õnneks päris palju, täpsemalt ELIL-i kodulehelt. Kahjuks ei tulnud küll ühtegi Järvamaale, aga see-eest Viljandimaale läks lausa kaks: Viljandimaa omavalitsuste liidu näitetrupp ja Kildu põhikool (pildil).
 
ELIL-i juhi Ants Leemetsa poolt üleantuna sai hapu õuna Tallinna Põhja Spordikeskus.
Põhjus väga lihtne – seal ei ole liikumispuudega inimese peale üldse mõeldud. Näiteks ei pääse spordihoone teisele korrusele, kus põhiline tegevus käib, rääkimata väga kitsastest WC- ja pesemisruumidest. Loodetavasti innustab negatiivne äramärkimine ette võtma parandustöid nii nagu Vabadussamba juures tehakse praegu ettevalmistusi juurdepääsuteede rajamiseks ratastooliga inimestele. Parem hilja kui mitte kunagi.
  
Eesootav nädal toob kaasa Eesti Vabariigi sünnipäeva ning sellega seotult tekitab jälle kirgi Eesti Vabariigi Presidendi traditsiooniline vastuvõtt. Soovimata osaleda mingis kampaanias või jätta muljet nagu oleks presidendi poolt inimeste tunnustamine nende vastuvõtule kutsumisega raskel ajal kuidagi sobimatu, jätame meie abikaasaga sellegipoolest sel aastal Vanemuisesse minemata. Arutasime kutset pereringis juba eelmise aasta lõpus ning otsustasime Tartusse mineku asemel hoopis Paide Kultuurikeskuse kasuks. Ehk siis osaleme  Järva maavanema ja omavalitsusliidu esimehe vastuvõtul Paide Kultuurikeskuses.
Presidendi vastuvõtule minemata jätmine annab ka teatud rahalise kokkuhoiu ja seetõttu otsustasime toetada Järvamaa Kogukonnafondi noore spetsialisti stipendiumi väljaandmisel. Järvamaa kui kodumaakonna hea käekäik on meie pere jaoks tähtis. Noored ja haritud inimesed viivad elu edasi, neid tuleb toetada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga