Facebooki Järvamaa grupp

Õhtuleht (ja nendele tuginedes ka Delfi ja Postimees) on märkimisväärselt suure tähelepanu pööranud FB-s minu poolt loodud Järvamaa grupile. Mis ei mahtunud mu vastusest ajalehte, saab avaldatud siin…

Olen Järvamaalt Riigikogusse valitud ja pean sotsiaalmeediat heaks kanaliks valijatega vahetuks suhtlemiseks. Seetõttu lõin ka Facebooki Järvamaa grupi, et inimestel oleks mugav keskkond suhtlemiseks. Hindan senist kogemust vägagi positiivseks.

Internetisuhtluse puhul pean tähtsaks, et inimesed julgeksid arvamust avaldada oma nime all. Suhtluse aluseks on oma nime all esinemine. Olen nii mõnegi huvilisega otse sõnumeid vahetanud ja selgitanud, mis on milleks loodud ja kuidas toimib. Ka Õhtulehe poole pöördunuga oleks ma meelsamini otse suhelnud, aga samas ei ole mul midagi ka ajalehe kaudu vastamise vastu.

FB Järvamaa grupp on loodud inimeste jaoks, kes tunnevad end seotud olevat Järvamaaga, soovivad sõna sekka öelda, aruteludel osaleda või ka lihtsalt infot saada. Grupis olemine annab inimesele midagi juurde, aga ära ei võta midagi.

Grupi loojana on registreerin liikmeks oma FB sõpru, sest ainult nii saan nii ma veenduda, et grupi liige on siiski reaalne inimene (mitte libakonto). See tuleb kasuks ka teistele liikmetele ja loob niimoodi eelduse teatud kvaliteediks.

Ei tohi aga ära unustada, et internetis toimuv on siiski virtuaalne elu, mitte reaalne. On väga tervislik rohkem reaalses elus osaleda, kasvõi näiteks värskes õhus viibida, silmast-silma sõpradega suhelda jmt teha.

Vaata ka uudislugu Õhtulehes, Delfis, Postimehes.

One thought on “Facebooki Järvamaa grupp”

  1. Tere!
    Sõbraks ei trügi. Aga nn.sotsiaalmeedia võimalused ei ole ainult kirjutav pool, on olemas reaalselt elav ehk rääkiv pool.
    Soovitan lugeda (vaba aja olemasolul, muidugi) Õhtulehes kommentaari ja ka Ekspressist. See selleks.

    Sellest rääkivast poolest tahaksin ka rääkida (kirjutada õieti, sest rääkimine jääb kaugeks). Aga just rääkimine – inimestega rääkimine on meie ühiskonnas vist vajumas unustuse hõlma. Toon siia näite, mis pole tänane,vaid ammune.
    a) Kõigepealt kiri-teade, mille sain ja millest püüan kustutada kõik isikuandmed. Mis aga pole miski saladus ja võin ka teatada. Aga sealt, sellest teatest, tuleb välja ilmekalt ja kurvalt, et meie inimestega ja eriti nendega, kes on mingil kombel sattunud hätta, ei räägita. Ja kui, siis ähvarduste keeles. Seejuures abi pakkumata.
    Kiri ümbertrükitult:
    “Korteriühisus S….. (number) K…..-s
    Maksetähtaja ületanud võlad.
    Kohe saabumas kütteperiood, kuid kahjuks ei saa Teie (kiri oli saadetud minule ja kõigile teistele sama tekstiga) korterelamu valitseja võimaldada korterelamu varustamist soojusenergiaga maksetähtaja ületanud võlgade tõttu.
    Korteriühisuse eesmärk on hoone ühine majandamine ning kaasomandi valitsemine. Ühisuse liikmetel on õigus olla asjadest informeeritud.
    Maksetähtaja ületanud võlad on järgmistel korteriomanikel:

    korter (number) zzzz xxxxx 91, 69 eurot
    korter (number) cccc vvvvv 115,06 eurot

    * maksutähtaja ületanud võlad seisuga 27.aug. 2012

    AS K……. kommunaal.

    Miks kopeerisin seda teatist Teile?
    a) need kaks võlgnikku on Eesti Vabariigi kodanikud ja – teatise järgi vaadates – hädas.
    b) teatises ei sisaldu, et nad oleksid saanud abi kohalikult omavalitsuselt, et neil enam võlgu ei tekiks. Sest see teatis pole esimene olnud. See tähendab, et nende probleem on lahendamata ja nad (need kaks inimest, Eesti kodanikku) pole ise võimelised seda võlgu jäämise probleemi lahendama.

    Minu kirjast tuleb välja, et ma otsin võõrale inimesele abi võõra inimese käest. Tõesti nii on.
    Aga põhjendus on selline: Teie Järvamaa grupp sisaldab umb. 1200 liiget. Ehk on keegi ka selline, kes nn. rääkivat poolt otse rääkides abistada saab kuna tunneb (mida loodan, siiralt) oma selja taga-kõrval neid sõpru, kes saavad aru sotsiaalmeedia võimalustest.
    lugupidamisega ja vabandust paludes Edgar P.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga