EV 91 Jõhvi Kontserdimajas

President Toomas H.Ilvese ja pr Evelin Ilvese pidupäeva vastuvõtt Jõhvis oli mitmel põhjusel hea. Asukoht, eeskava ja kõne – kõik klappis omavahel kokku.

Eks kohalesõit Virumaale võttis paljudelt minimaalselt paar tundi autosõitu, kuid tee oli (vähemalt minnes) kuiv ning üksikud vastutulevad sõjaväeautod mingit segadust liikluses ei tekitanud. Politsei nägemine maanteel tõstis veelgi turvalisuse taset.

Virumaal Eesti riigi võimu erineval moel rohkem näitamine on väga oluline. Presidendi vastuvõtt Jõhvis, Kaitsejõudude paraad Narvas, Riigikogu Riigieelarve kontrolli komisjon pidas eelmise aasta sügisel väljasõiduistungi Narvas – kõik need on ühe ja sama protsessi osad. Ühtegi Eestimaa nurka ei tohi ära unustada, eriti Ida-Virumaad. Suurem tähelepanu idapoolsele riigi osale aitab sealseid probleeme paremini mõista ja lahendada. Mõningaid ka ennetada.

President pidas väga päevakajalise ja hea kõne. Ma ei hakka seda kuidagi refereerima ega ümber jutustama, kes ei kuulnud, saab lugeda siit: http://www.president.ee/et/ametitegevus/k6ned.php

Kontsert oli mehine nagu Virumaale kohane, igati nauditav lavastus ja esitlus. Kontserdi järel kätlemistseremoonia 

 

Suurem foto siin: http://www.toniskoiv.ee/tonis-koiv/galerii&gallery_id=298

Vastuvõtul pakutud joogid ja suupisted olid eestipärased ja loomulikult maitsvad. Eriti meeldis meile kartuli-tangupudru pallike suitsulihaga (nn Eesti "Raffaello"). Põhiline aeg kulus kutsutud külalistel siiski vestluseks, päevakajaliste probleemide (sh Presidendi kõne) aruteluks, aga ka tantsuks. 

Tore oli vastuvõtul näha mitmeid Järvamaa inimesi, eriti muuseumi omanikku Ründo Mültsi, jahimaja pidajat Mati Hõbemägit abikaasaga, aga ka ajakirjanikke Järva Teatajast, Maalehest ja Sõnumilehest, kes samuti Järvamaalt pärit.

Tagasiteed segas küll taevast langev tihe lumi ja ega soolagi teel just liiga palju ei olnud, kuid siiski lõppes kõik õnnelikult. Küll kolmapäevase päeva esimese tunni sees, aga koju jõudsime. Suur tänu tegijatele meeldejääva vastuvõtu eest!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga