Europarlament, Washingtoni metroo ja Ökokratt

Mis on eelloetletutel ühist? Raske küsimus, sest mis võiks ühist olla ligi 500 miljoni elaniku esinduskogul, ühe maailma juhtiva riigi allmaaraudteel ning Eesti mittetulundusühingul…

Vähemalt üks ühisosa on neil kindlasti –  kõik nad võitlevad üleliigse müra vastu.
 
Europarlamendis on reeglid, mis keelavad liigse müra tekitamise. Juba sisenemisel näeb keelumärki, mis ei luba mobiiliga valjusti rääkida. Inimesed töötavad vastuvõtus ning see häirib neid, tekitab stressi ja kahjustab töövõimet.
 
Washingtoni metroos sõitja näeb vagunis silte, mis teavitavad inimesi sellest, et teisi ei huvita, mida sa täna õhtusöögiks tahad või ei taha. Sõnum on selge – hoia oma mobiilivestlus ainult endale, ära sega teisi, ole vaikselt.
 
MTÜ Ökokratt võitleb keskkonnamüra vastu mitmel erineval moel. Üks näidetest oli eile toimunud seminar „Müra pole muusika“, kus keskenduti liigse keskkonnamüra teadvustamise ja selle vastu võitlemisele. Keskkonnaministeeriumi saalis toimunud seminaril osales üle 50 huvilise üle Eesti ning infot jagati ohtrasti. Seminari ettekannetega Ökokrati kodulehel saab tutvuda siit.
 
Müra mõju inimesele tervisele on võrreldud tubaka mõjuga. Sel ei ole kohest kahjulikku mõju, aga aegamööda tekivad tervisekahjustused, stress jmt.
 
Hoidugem liigse müra tekitamisest! Juba eeloleval nädalavahetusel!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga