Europarlamendi valimisteks valmis

Valminud on Reformierakonna valimisprogramm Europarlamendi valimisteks.

Programm koostati mitmete erakonna poliitikute ühistööna. Tegelikult said selle koostamisel kaasa lüüa kõik, nagu alati. Kindlasti oleks huvilisi võinud olla veelgi rohkem. Alljärgnevalt toon ära mõned punktid meie programmist, mille sõnastamisel ise osalesin: 
  • Reformierakond toetab Euroopa Liidu „sinise kaardi” sisseviimist, mida haldab iga liikmesriik ja mis lihtsustab kõrgelt haritud tippspetsialistide kaasamist uute töökohtade loomiseks Eestis.
  • Reformierakond seisab selle eest, et asutataks Euroopa energeetikaamet, mis tagab toimiva järelevalve vaba konkurentsi toimimise üle Euroopa Liidu turul. 
  • Reformierakond seisab selle eest, et Euroopa Liit toetaks tugevamalt tuumaenergiale üleminemist Euroopa Liidu energiapoliitika osana. 
  • Reformierakond seisab selle eest, et Euroopa Liit mõistaks tungivalt hukka energiatarnija positsiooni väärkasutamise poliitilise surve osutamiseks tarbijariigile, ning näitaks üles solidaarsust liikmesriigiga, kes langeb sellise suhtumise ohvriks. 
  • Reformierakond seisab selle eest, et Euroopa toetaks demokraatia ja vaba meedia arengut Ukrainas, Georgias, Valgevenes, Moldovas, Armeenias, Aserbaidžaanis, Balkanil ja Venemaal. Eesti on hea eeskuju euroopalikuks riigiks saamisest saamise teel.
 

Reformierakonna programm europarlamendi valimisteks kinnitatakse 29. märtsil toimuval üldkogul. Siis kinnitatakse ka erakonna valimisnimekiri. Täpsemalt siit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga