Elroni rongid

Viimasel ajal on palju kirgi üles kütnud uued Stadleri rongid ning sinna kõrvale väga muid uudiseid ei mahugi, kuigi on neidki…

Kellele meist ei meeldiks Sveitśi kellad, juust või śokolaad?! Meediat jälgides võib jääda mulje, et erinevalt eelnimetatud kvaliteetsetest Sveitśi asjadest sealt pärit rongid meile ei meeldi, ei sobi meile, ei ole piisavalt head. Raske on uskuda, et endised rongid, mis Edelaraudtee sõnul vaid vanarauaks sobivad, kuidagi paremad olid. Et meediast näeme,  kuuleme tihtipeale kõverpeeglisse väändunud pilti, proovisin ise ka rongisõidu ära.

Elroni rong Balti jaamas
Elroni rong Balti jaamas

Suundusin kella viieks Balti jaama ning perroonil ootasid mind ees Elroni helkurvestides töötajad, kes olid sinna kontorist kupatatud rahva pahameelt leevendama, infot jagama. Kiirelt sain vastuse, et Ülemistele sõitmiseks pean astuma 17.15 väljuva Aegviidu rongi peale (pildil). Pileti ostmiseks liikus rongis piletimüüja, aga ma jõudsin enne tema minu juurde jõudmist mobiiliga pileti osta.

Rong oli uus ja ilus, istmeid kahel erineval kõrgusel, nii seljatoega kui klappistmeid. Ruumi oli ka jalgrataste jaoks, mida hilisemad sisenejad ka kenasti kasutasid. Kõige suurem erinevus sama kvaliteediga rongisõidust Belgias, Saksamaal ja Sveitśis torkas silma piletimüügil. Teistes riikides ostavad rongist pileti tavaliselt välismaalased, turistid. Kohalikel on soodsam sõita erinevat tüüpi kaartidega (kuukaardid, sooduskaardid jmt). Seega julgen ennustada, et meiegi inimesed hakkavad rohkem raha lugema ja teevad soodsaima valiku, mis kindlasti ei saa olla rongist üksikpileti ostmine.

Rongi lahkudes Ülemiste jaamast oli veel vabu kohti
Rongi lahkudes Ülemiste jaamast oli veel vabu kohti

Kui Balti jaamast väljudes ei olnud rong veel täis siis igas järgnevas jaamas tuli inimesi rohkem peale kui maha tuli. Sellegipoolest oli ka Ülemistelt lahkuvas rongis veel vabu kohti.

Kõik eelnev ei tähenda muidugi, et uutele rongidele üleminek oleks igal pool sujuvalt läinud. Ettevalmistused ei olnud piisavad, infot ei jagunud jmt ning oma osa andis ka reisijate kahekordistumine uute rongide tulekul. Magusast riigidotatsioonist ilma jäänud Edelaraudtee valas oma PR-nõustajatega ainult õli tulle. Kuid andkem aega atra seada ning ma olen täitsa kindel, et veel enne kui kõik rongid kohal on (juunis 2014), on rahulolematus asendunud üldise heameelega uute rongide üle. Enne seda aga ilmselt saame Riigikogus hääletada umbusaldusavaldust Juhan Partsile või kuulda vähemalt ülevaadet kogu tema “paturegistrist”. Uute rongide pärast aga küll ükski minister tagasi astuma ei pea.  

Loe, mida arvavad rongidest tavalised reisijad Keilast.

IRLi fraktsioonist akna all kolinud Andres Herkel teatas pühapäeval, et ta on veel mõne inimesega kohtunud ja asunud selgelt uut erakonda looma. Esialgu on kandvaks ideeks nelja parlamendis esindatud erakonna vastu olemine. Lubatud on, et hiljem lisandub veel ideid. Soovin jõudu ja jaksu, sest ideid ei ole kunagi liiga palju, nende väljamõtlejaid samuti mitte.

Poja sünnipäevatort
Poja sünnipäevatort

Kõige meeldivamad möödunud nädala emotsioonid pärinevad siiski poja sünnipäevalt, kaks ja pool tundi batuudilinnakus:) Peetri kodupagaris küpsetatud hamburgerikujuline tort (biskviit, kohupiimakreem, maasikatoormoos, maasikad, n ö “lihaks” śokolaadimuffin) sünnipäevalauda kaunistamas. Kõige huvitavam oli siiski noorte tegutsemist jälgida ja nendega juttu puhuda. Nemad ju meie tulevik:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga