Eesti põllumeeste toetuseks

Eesti ja laiemalt kogu Baltikumi põllumehed väärivad teiste Euroopa Liidu liikmesriikidega võrreldavaid põllumajandustoetusi…Kui Euroopa liidu keskmine otsetoetuste tase on 269 eurot hektari kohta siis Eesti vastav number on vaid 117 eurot.  Lätis 97 ja Leedus 144 eurot.  Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt suurenevad otsetoetused aastaks 2020 Eestis tasemeni 159 eurot , Lätis 145 ja Leedus 177 eurot.

Kogu Baltikumi põllumehed on ühise rindena võitlemas kiirema otsetoetuste ühtlustamise poolt. On läbi viidud erinevaid aktsioone, sealhulgas allkirjade kogumine põllumeeste nõudmiste toetuseks. Andsin minagi Toompeal oma allkirja põllumeeste toetuseks.

Paar päeva tagasi kohtus peaminister Andrus Ansip Euroopa Komisjoni presidendi Jose Manuel Barrosoga ning nõudis samuti meie põllumeestele võrdset kohtlemist.

Teisalt saaks meie põllumajandustootjad hakkama ka ilma toetusteta, aga vaid siis kui ka teistele Euroopa riikide tootjatele toetust ei makstaks. Olen jätkuvalt seda meelt, et võrdsetes konkurentsitingimustes läheks Eesti põllumehel väga hästi. Pikemalt kirjutasin sellest eelmise aasta augustis Jäneda Talupäevade teemalises blogipostituses ning mu veendumus ei ole muutunud. Soovin edu meie põllumeestele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga