Eesti parlamenti esindama

Täna valis Riigikogu Parlamentidevahelise liidu Eesti rühma juhatuse, kuhu kuuluvad asepresidentina Erki Nool, Marika Tuus ja Jaan Õunapuu ning presidendina mina

Parlamentidevaheline Liit (Inter-Parliamentary Union, lühend IPU) moodustati 1889. aastal. IPU liikmeskonna moodustavad 157 riigi parlamendid ja 9 assotsieerunud liiget. Eesti kuulus IPU-sse 1921–1940 ja taastas oma liikmelisuse 1991. aasta oktoobris. Seega saab mõne kuu pärast kakskümmend aastat Eesti liikmelisuse taastamisest.

IPU tegevuse eesmärkideks on parlamentide ja parlamendiliikmete vahelise koostöö edendamine; parlamentide tegevuse koordineerimine rahu, julgeoleku ja rahvusvahelise koostöö tagamisel; inimõiguste kaitse; rahvusvahelist huvi pakkuvate küsimuste arutelu ja neis küsimustes oma seisukohtade väljendamine parlamentide ja nende liikmete tegevuse suunamisel; koostöö ÜRO-ga ja tema tegevuse igakülgne toetamine.

Varasematel aastatel on Eesti rühma presidendid olnud Ivi Eenmaa, Raivo Järvi, Ignar Fjuk, Krista Kilvet, Tunne Kelam. Asepresidentidena on tööst osa võtnud ka näiteks Juhan Aare, Mart Laar, Sven Mikser, Ülo Nugis, Tõnis Lukas jt.

Pikemalt saab IPU-st lugeda siit

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga