Briti parlamendi spiiker puudega inimestest

IPU (parlamentidevaheline liit) poolt Londonis korraldatud kahepäevasel seminaril Puuetega inimeste õiguse konventsioonist kutsuti riikide parlamentide liikmeid kaasa aitama konventsiooni ratifitseerimisele.

Westminsteri lossi Portcullise majas toimunud seminari olulisusest andis märku juba seegi, et avasõnu oli tulnud lausuma parlamendi spiiker Michael Martin. Pildil paremal.
 
Seminaril anti ülevaade konventsiooni tekkeloost, avati artiklites sisalduvaid põhimõtteid ning kuulati puuetega inimeste esindusorganisatsioonide seisukohti. Värvikaim oli prantslane Jean-Luc Simon. Ta on Puuetega inimeste rahvusvahelise organisatsiooni esimees ning 2007 a valitud Euroopa Puude Foorumi juhtkomisjoni liikmeks. Tema küsimused ja mõtteavaldused olid isegi mõnevõrra teravad, aga seda ausamad. Pildil vasakult Jean-Luc Simon, ameeriklanna Cynthia Waddell ning briti parlamendi saadik Roger Berry.
Pikemalt kirjutan seminarist ja konventsioonist ning selle lisaprotokollist hiljem. Samuti ka muljeid õhtusest Londonist (meeleavaldused, mobiililevi puudumisest kesklinnas, automaatidega relvastatud politseinikest tänavatel). Pildil bussiaknast pildistatud Piccadilly Circus.
 
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga