Ära paranda töötavat asja!

Täna valiti Reformierakonna Üldkogul erakonnale esimees ja juhatus. Mõned tunnid varem valis erakonna volikogu omale uue esimehe. Reformierakonna areng jätkub..

On üldteada tarkus, et töötavat asja ei tasu parandama hakata, võib rikki minna. Ilmselt ka seetõttu oli Reformierakonna esimehe kohale kandidaadiks kolmandat korda Eesti Vabariigi peaministriks nimetatud, Eesti majanduskriisist läbi juhtinud valitsusjuht, kelle juhtimisel on Reformierakonnast saanud suurim erakond Eestis – Andrus Ansip. Ta sai suure häälte-enamuse (aga mitte absoluutse) toel uuesti juhiks.

Sotside esimees jõudis juba enne Üldkogu algust meediale öelda, et tema soovib Reformierakonnale uut esimeest. Täitsa mõistan Mikseri mõttekäiku. Keskerakonna juhi Edgar Savisaare äravajumine on sotsidele andnud väga lihtsasti kätte Riigikogu opositsiooni liidrikoha. Näiteks tänagi oleks ju oodanud Keskerakonna poolt mingit avaldust seoses Reformierakonna Üldkoguga. Võta näpust. Savisaar naudib Monacos Sofia seltsi ja nii ei jäägi jõudu koduse poliitika jaoks. Seega ei ole sotsid mitte kätte võidelnud opositsiooni liidripositsiooni vaid see on neile lihtsalt sülle kukkunud (kukutatud). Küll aga keskerakondlased end koguvad ning oma ülekaalu parlamendis jälle maksma panevad. Mingit põhjust ei ole loota, et reformikad sooviksid endid nõrgemaks muuta ja loobuda edukast ja võimekast erakonna esimehest. Nii mõnigi teine erakond sooviks oma etteotsa sama tugevat tegijat kui Reformierakonnal on. Andrus Ansip, Mart Laar, Edgar Savisaar, Sven Mikser – selles reas on Ansip vaieldamatult parim. Eesti arengust huvitatud inimesed peaksid mõtlema, kuidas nõrgemaid järele aidata. Ainult enda peale mõtlev poliitik aga unistab endast tugevamast lahtisaamisest.

Mõningane analoogia koolikatsete teemaga. Mitmed tormasid kohe süüdistama häid koole, kus ollakse sunnitud klasse täitma konkursi korras. Koolimajad ei ole teatavasti kummist ja kuidagi tuleb ju valik teha. Tegelik probleem ei ole mitte koolides, kus katseid teha tuleb, vastupidi. Probleeme tuleb otsida koolidest, kuhu lapsevanemad oma võsukesi panna ei taha. Minu arvates on arengule ohtlik kui me kehvemate koolide kvaliteedi tõstmise asemel keskendume heade koolide kvaliteedi langetamisele. Erakondadega sama lugu.

Sotside pakutud lahendused viiksid Eesti riigi aga kiiresti Kreeka olukorda, kus elatakse selgelt üle jõu ja maksejõuetuse oht on pidevalt ülal. Valijad on alles mõni kuu tagasi andnud selge toetuse täiesti vastupidisele poliitikale, mis on seni Eestile edu toonud ja toob edaspidigi.

Enne Üldkogu kogunenud volikogul valisime uue juhi Rain Rosimannuse asemele, kes erakonna põhikirja järgi ei saa enam volikogu liige olla. Ta lihtsalt ei kuulu ühessegi valitud organisse. Volikogu valis suure häälteenamusega uueks juhiks senise erakonna peasekretäri, praeguse justiitsministri Kristen Michali.

Reformierakondlased valisid täna ka uue juhatuse. 14 kohale kandideeris 20 kandidaati ning hääletuse tulemusena valiti kõik kandideerinud juhatuse liikmed tagasi. Kahe mittekandideerinud juhatuse liikme Lauri Luige ja Meelis Mälbergi asemel osutusi valituks Kalev Lillo ja Urmas Klaas.

Suur tänu kõikidele erakonnakaaslastele, kes mind toetasid ja tänu kellele ma juhatuses jätkan!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga