Albus, Imaveres ja Võhmas

Kahe Järvamaa volikogu volinikud kuulasid väikest ülevaadet euro tulekust ja tööpuuduse vastu võitlemisest ning ei pääsenud ka pensioniea tõusu ja vanemahüvitise süsteemi säilitamise selgitamisest.

Albu volikogu ette jõudmisel tekkis mõneminutiline viivitus, sest üks lennuk oli otsustanud Ülemiste järve jääle maanduda ning seetõttu võttis Toompealt Järva-Madisele jõudmine natuke rohkem aega. Aga sellegipoolest jõudsin kohale vallavanem Kalju Kertsmikust pool minutit varem.

Albu rahva jaoks oligi kolm suuremat küsimust: interneti levi, vanemahüvitis ja pensioniea tõus. Aktiivsemad küsijad said kingituseks raamatu. Pildil olen just alustamas oma ettekannet.

 

Imaveresse jõudsin mõni minut peale nelja ja volikogu esimees Mati Hõbemägi oli just lõpetanud sissejuhatuse. Seega sain kohe alustada. Imaverelaste küsimused käisid samuti pensioniea tõusu ja tervena elatud elu kohta.

Minu järel rääkis Imavere volikogule Järvamaa Haigla juhatuse esimees Andres Müürsepp, et hooldushaigla rajamiseks peab haigla võtma laenu ning haigla aktsionärid võiksid vastavalt oma aktsiatele laenu kinni maksta. Imavere summa ühes aastas oleks vähem kui 50 tuhat krooni. Volikogu oli positiivselt meelestatud. 

 

Jõudsin ka veel Võhmasse, kus erakonnakaaslased koos kolleeg Peep Aruga koosolekut pidasid. Võhma linna seis on päris hea. Keskkonnainvesteeringute Keskuse abil tehakse investeeringuid veevärki ning katlamaja ümberehitamiseks taastuvenergiale. Õiged investeeringud. Kui nüüd veel gümnaasiumihariduse andmise osas saaks naabritega kokkuleppele, võiks täitsa rahul olla. Reformierakonnal on Võhmas tubli eestvedaja – Kersten Kattai.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga