2009 algab kiitusega

Hea on alustada uut aastat kiitmisega. Kõigepealt tahan kiita Paide linna aastalõpupidu, mis toimus 30.detsembril Paide Kultuurikeskuses.

Kokku oli pandud meeleolukas kava, maja oli rõõmsat rahvast täis ning hästi võeti vastu nii näidend ulmelisest Paidest  tandem Triin Väin ja Erich Einstein kokku mängimas inglist Jaak Salmariga, Kristin Pukka seatud tantsuetendus kui Kaire Vilgatsi ja Urmas Lattikase esinemine. Showkava Sotspopi ajaks oli publik juba üles köetud ning aplaus ei tahtnud kuidagi lõppeda. Tantsusaalis hoidis meeleolu üleval Karl Madis ansambliga. Hea meel on tunnistada, et suhteliselt värske kultuurimaja juht Ülle Müller sai oma meeskonnaga hästi hakkama. Rahulolu paistis ka reformikate nägudest,  kes me väikese saali rõdul üheskoos pidu nautisime. Tänud tegijatele, jäime abikaasaga igati rahule.

 

Peoõhtul tuli mitmele inimesele selgitada, et minu kandideerimine europarlamenti ei tähenda, et ma nüüd kuhugi ära kaoks. Nii Paide kui Järvamaa asjadega tegelen ikka edasi, sest minu kodumaakonnaks on ikka Järvamaa ja kodulinnaks Paide.  

 

Aasta viimasel päeval sai teatavaks, et EAS on otsustanud toetada Paide Vallimäe ajakeskuse projekti 36 mlj krooniga. Sellega seoses tahaks eriti esile tõsta kahte isikut. Kõigepealt Georg Särekanno, kelle käest me 2003 a lõpus tellisime Vallimäe arendamise kontseptsiooni. Poole aastaga pani Georg paberile oma ideed ja mõtted, et Vallitorni tuleb luua ajakeskus ning korda teha ka ümbritsev Vallimägi. Euroopa Liidu abirahad perioodil 2006-2013 annavad võimaluse ideed ellu viia. Tore oli kuulda, et ka praegune linnavalitsus ei ole ajakeskuse mõtte autorit ära unustanud, temaga on koostöö kenasti jätkunud.

 

Projektidest aga ei saa raha niisama. Selleks, et koostada hea projekt, millele ka raha antakse, tuleb omada head projektikirjutajat. Vallimäe ajakeskuse projektijuht Tiina Larven ongi teine isik, keda esile tõsta tahan. Pr Larveni kaasamine on andnud tulemuse. Tema läbimõeldud ja sihikindel töö on varasemaltki projekte sihile viinud. Tuletan siinjuures meelde vaid ühte. Paidesse rajati mõni aasta tagasi narkomaania ennetuskeskus. Küll oli palju imestamist, et miks peaks Paides narkomaania ennetusega tegelema? Probleemid on ju Ida-Virumaal ja Tallinnas, aga mitte Paides. Larven tõestas aga edukalt, et Paides tuleb sellepärast narkomaania ennetusega tegeleda, et olemasolevast vähesest probleemist ei kasvaks suur. Tõestaski ära, kavand sai rahastatud ja viidi edukalt ellu. Tiina Larven on väärt tegija, kes suudab tulemuslikult töötada. Kahtlematult suudab ta ka Vallimäe ajakeskuse projekti ellu viia.

 

Soovin uueks aastaks rohkelt positiivsust ning edasiviivat mõtlemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga