2009 aastal europarlamenti?!

2008 a on möödumas. Eesti jaoks oli tegemist uute sihtide seadmise aastaga.

Oleme mõistnud, et Eesti edu jätkumiseks vajame uusi otsuseid, mis sellele aluse panevad. Kahte sellist lõppevast aastast ka nimetaksin. Sügisel seadsime kindlaks eesmärgiks minna võimalikult kiiresti üle eurole. Enne jõule aga võeti vastu uus töölepinguseadus, mis viib meie töösuhted 21.sajandisse ja annab majandusele uut hoogu.

 

Aastavahetusel on tore möödunut meenutada, kuid ka järgmiseks aastaks plaane teha. Kui lõppev aasta oli valimistevaba, siis 2009 aastal oodatakse Eesti inimesi valimiskastide juurde lausa kahel korral. Sügisel valitakse kohalikud volikogud, mis hakkavad linnades ja valdade elu juhtima järgmisel neljal aastal. Juba juunis otsustavad valijad, kes hakkab Eestit esindama europarlamendis.

 

Olen otsustanud europarlamendi valimistel kandideerida. Reformierakond on endale seadnud eesmärgiks võtta Eestile eraldatud kuuest europarlamendi kohast kolm. Kuna häid ja tarku kolleege meie erakonnas jätkub, siis olen veendunud, et eurosaadikuks sobivad Kristiina Ojuland ja Igor Gräzin, Raivo Järvi või Silver Meikar ja mina seekord Brüsselisse ei sõida. Nukraks see teadmine mind ei tee, sest Eestiski on poliitikule tööd piisavalt.

 

Miks siiski kandideerida soovin? Põhjuseid on vähemalt kolm.

  

Esiteks. Poliitika on meeskonnamäng. Nii nagu jalgpallis löövad mõnel positsioonil olevad mängijad väravaid sagedamini kui teised, nii on ka valimistel võita võimalik vaid nendel kandidaatidel, kelle heaks töötab meeskond. Soovin olla selle meeskonna osa ja oma kolleege toetada. Muide, arvan, et kinniste nimekirjadega toimuvad europarlamendi valimised, kus hääletatakse erakonna mitte kandidaadi poolt on hea mõte. Eesti esindajad saavad europarlamendis edukad olla vaid siis, kui suudavad teha koostööd. Sellise koostöö esimeseks proovikiviks on aga just valimisnimekiri, kus tutvustatakse mitte niivõrd iseennast kui erakonna vaateid.

 

Teiseks. Olen veendunud, et just Euroopa Liidus tehtavad otsused määravad Eesti elu iga päevaga üha enam. Teemad, millega viimastel aastatel olen süvitsi tegelenud: Eesti tervishoiu ja töösuhete tulevik, energeetika ja julgeolek, keskkonnamüra ja inimsõbralik elukeskkond, sõltuvad Euroopa Liidu liikmesriikide ühistest otsustest ja kokkulepetest rohkem kui arvata oskame. Valimisteks valmistumine annab hea võimaluse nende seoste osas ise targemaks saada ja neid teadmisi kõigi teistega jagada.

 

Kolmandaks pakub valimiste eelne aeg mulle kindlasti täiendavaid kohtumisi valijatega. Riigikogus töötamise ajal on selliseid kohtumisi olnud palju, kuid ootan neid ikka kannatamatu huviga. Tänan kõiki Järvamaal ja Viljandimaal elavaid inimesi, kellest mitmed on mulle nii kohtumistel, elektronkirjade kui telefonikõnedega märku andnud, et see huvi on mõlemapoolne.

 

Loodan, et uus aasta tuleb töörohke ning et me anname kõik koos oma osa Eesti tuleviku ehitamisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga