10 aastat järjepanu

Täna, 22.detsembril 2014 tähistab meie pere tähtpäeva, mis on mõnes mõttes lausa uskumatu…

Elukohti on meil Margega olnud mitmeid, nii Paides kui Tallinnas. Eile, kümme aastat tagasi elasime Keilas, Pargi tänava kortermajas, kust kolisime täna, 10 aastat tagasi Peetri külla, praegusesse elukohta.

Foto 2005 a aprillist, arhitekt Raimo Sau loomingust.
Foto 2005 a aprillist, arhitekt Raimo Sau loomingust.

Seega siis täitus täna 10 aastat elamist Peetris, alguses külas ja nüüd juba alevikus. Alguses ei olnud ei tänavavalgustust ega aiarohelust, küll aga naabrid.  Oma maja ostmise ajal olin meie kolme tänava kinnistuid arendanud firma tegevjuht ja minu ajal müüdi maha lõviosa kinnistutest. Ärimudeli kohaselt müüsime ostjale kinnistu ja maja ehitamise kohustuse võtmed kätte põhimõttel. Meie pere poolt ostetud maja oli ainuke, kus ostja oli poole tehingu pealt sisuliselt loobunud ja maja karbi kujul müügis.

Tehingu maja ostuks sõlmisime 2004 a oktoobri lõpus ning 22.detsembril 2004 kolisime sisse.  Mäletan, et ehitaja Ivar tegi oma meeskonnaga tubli pingutuse, et kõik lühikese aja jooksul hästi sujuks. Suur tänu neile hea töö eest!

Suurt tänu on väärt ka arendusfirma üks omanikest Ülar, kes maja sõbralike tingimustega meile müüs ning SEB pank, kust soodsate laenutingimustega laenu pakuti.

Pole hekki ega isegi veel liivakasti, aga lumememme ehitamist see ju ei sega
Pole hekki ega isegi veel liivakasti, aga lumememme ehitamist see ju ei sega

Esimene aastavahetus 2004/2005 omas majas olid vägagi meeleolukas. Suure toa aknast (kardinad tulid alles jaanuari lõpus) paistsid Tartu maanteel tuisus sõitvad autod ja tuju oli väga ülev. Juba mõni aasta hiljem takistasid otsevaadet aiad, hekid ja kolmas ridamaja. Tänaseks on viirpuuhekk nii tihe ja kõrge, et isegi kassil on sealt raske läbi saada.

Kümne aasta jooksul on palju tööd ja aega kulunud nii maja  kui ümbritseva aia, nii haljastuse kui füüsilise tõkke tegemisele. Siinkohal on põhjust tänada häid abilisi Heldit ja Avot, vastavalt heade nõuannete ja meistrikäte eest, mis on kokkuvõttes väga palju nii majale kui aiale juurde andnud.

Augustis 2014, viirpuu hekk värskelt lõigatud
Augustis 2014, viirpuu hekk värskelt lõigatud.

Kinnisvaramulli lõhkemine tõi kaasa arendusfirma raskused ja elanike mured vee-ja kanalisatsiooni ning tänavatega. Needki probleemid on tänaseks lahenenud tänu külaseltsi loomisele, pankrotivarast trasside ja tänavate väljaostmisele ning vallale üleandmisele.  Usalduslik suhe naabritega on pärit kinnisvarafirmas töötamise ajast ning see annab samuti elukvaliteedile palju juurde.  Üks naaber küll osutus hiljuti sugugi mitte heaks, aga tema ei ole liigset tähelepanu väärt.

22.detsembril majja kolimisel oli 10 aastat tagasi veel üks tähtis lisapõhjus, nimelt päev hiljem sai mu kallis abikaasa Marge aastakese vanemaks ja tegu oli viiega lõppeva sünnipäevaga ehk juubeliga. Homme siis jälle:)  Täna tähistame koos maja sünnipäeva, et homme jätkata Marge juubeliga:) Palju õnne!

Koduaia jõulukuused 22.detsembri 2014 hommikul
Koduaia jõulukuused 22.detsembri 2014 hommikul
Abikaasa ja pojaga. Foto: Ivo Orav
Abikaasa ja pojaga dets. 2014. Foto: Ivo Orav

SINU VÕIM,

TÕNIS KÕIV

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga